Czyli jak i gdzie we Wrocławiu załatwić sprawy urzędowo-administracyjne związane z ubieganiem się o dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych (w skrócie prawo jazdy)

Twój Profil Kandydata na Kierowcę

Wielu z Was zastanawia się z pewnością, gdzie skierować swoje pierwsze kroki po podjęciu decyzji o zdobyciu prawa jazdy. Zapisanie się na kurs w odpowiedniej szkole (wiadomo, że we WrocDrive ;)) to jedno, ale zanim to nastąpi, konieczna jest wizyta w odpowiednim urzędzie i złożenie odpowiednich dokumentów w celu utworzenia tzw. Profilu Kandydata na Kierowcę – w skrócie PKK.

Po pomyślnym zarejestrowaniu swojego profilu PKK w urzędzie otrzymasz unikalny numer PKK, dzięki któremu będziesz zidentyfikowany w systemie i na jego podstawie będziesz mógł rozpocząć kurs prawa jazdy oraz przystąpić do egzaminu państwowego. Proces rejestracji i uzyskania numeru PKK w urzędzie opisany jest krok po kroku tutaj. My podpowiemy Ci, jak zrobić to najsprawniej.

Za czym kolejka ta stoi?

Wizyta w urzędzie, jak to wizyta w urzędzie, zazwyczaj nie kojarzy się zbyt miło i wybierana jest jako zło konieczne, niezależnie od załatwianej sprawy. Wizja konieczności wzięcia dodatkowego wolnego, ponieważ godziny otwarcia zawsze pokrywają się idealnie z godzinami Twojej pracy lub zajęć na uczelni, czy wizja kolejki wijącej się przed okienkiem w nieskończoność wywołują raczej odruch obronny. Dobrze, że w obecnych czasach wiele spraw administracyjnych można już załatwić nie ruszając się z domu, przez internet. Podobnie z wnioskiem o PKK, tutaj też istnieje taka możliwość (jak to zrobić – tutaj), jednak praktyka pokazuje, że jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji, to nadal najlepiej wybrać metodę tradycyjną i udać się do urzędu analogowo.

Najkrótsza droga do celu

Jeśli chodzi o nasze lokalne podwórko, istnieje kilka placówek Urzędu Miasta Wrocław, gdzie możesz udać się w celu zarejestrowania PKK i otrzymania numeru. My zdecydowanie polecamy wizytę w Centrum Obsługi Mieszkańca – Magnolia Park.

Prawo Jazdy Wrocław Urząd Miasta Wrocław Magnolia
źródło: magnoliapark.pl

Polecamy nie tylko z powodu zrobienia niezbędnych lub niekoniecznie niezbędnych zakupów przy okazji. Tak się składa, że Szkoła Jazdy WrocDrive znajduje się w bliskim sąsiedztwie Magnolii, w związku z czym po złożeniu wniosku i otrzymaniu numeru PKK, bez zbędnej zwłoki będziesz mógł udać się do naszego biura w celu podpisania umowy i ustalenia odpowiadającego Ci terminu szkolenia we WrocDrive. W ten sposób wszystkie niezbędne formalności załatwisz sprawnie, wygodnie i na miejscu, a Ty będziesz mógł skupić się wyłącznie na wybranym przez siebie kursie prawa jazdy. Terminy najbliższych kursów prawa jazdy przedstawiamy poniżej (kliknij w kurs, aby rozwinąć):

październik 2023