Prawo jazdy kurs online – na czym polega szkolenie e-learningowe na zdalnej platformie szkoleniowej? Czym różni się od tradycyjnej (stacjonarnej) formy kursu realizowanego w siedzibie ośrodka szkoleniowego? Jakie są zalety i wady nauki przez internet?

Co to jest i na czym polega e-learning

Kurs na prawo jazdy online (e-learning) pozwala na zdalne realizowanie części teoretycznej kursu na specjalnie do tego celu dedykowanej internetowej platformie szkoleniowej. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy szkolenia (kursy stacjonarne) nauka odbywa się tu nie na sali wykładowej ośrodka szkoleniowego, ale za pośrednictwem przeglądarki internetowej, bądź poprzez aplikację mobilną. Szkoła Jazdy WrocDrive umożliwia swoim kursantom realizację kursu prawa jazdy online na platformie IMAGE Prawo Jazdy. Platforma ta zawiera kompletny zestaw narzędzi edukacyjnych dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B.

Jak zacząć kurs na prawo jazdy online

Po zapisaniu się na e-learningowy kurs prawa jazdy kategorii B w szkole jazdy WrocDrive i po podpisaniu z nami umowy dostaniesz od nas kod dostępu do kursów online na platformie szkoleniowej IMAGE Prawo Jazdy. Otrzymany od nas kod należy aktywować po uprzednim założeniu konta na stronie internetowej platformy IMAGE. Po poprawnej aktywacji kodu otrzymasz 90-dniowy dostęp do narzędzi edukacyjnych zgromadzonych na platformie szkoleniowej.

Jak wygląda nauka na zdalnej platformie szkoleniowej

Po założeniu konta na platformie szkoleniowej IMAGE Prawo Jazdy i po poprawnej aktywacji otrzymanego od nas kodu dostępowego możesz zacząć realizować szkolenie na prawo jazdy kurs online. Uczyć możesz się poprzez przeglądarkę internetową bądź za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android oraz iOS. Zestaw narzędzi edukacyjnych obejmuje:

  1. Testy – wszystkie oficjalne pytania stosowane podczas egzaminu państwowego, aktualizowane na bieżąco. Testy można rozwiązywać w trybie nauki, a także w trybie egzaminu próbnego, który odbywa się tak samo, jak egzamin państwowy.
  2. E-learning – wykłady online. Możliwe jest zdalne uczestniczenie na wykładach prowadzonych online z wykładowcą wg ustalonego harmonogramu.
  3. E-podręcznik. Dostępny w formie e-booka najczęściej polecany i najbardziej znany podręcznik zawierający kompletny zbiór wiedzy z zakresu przepisów Kodeksu Drogowego.

Prawo jazdy kurs online – zalety i wady

Można wymienić wiele zalet kursu na prawo jazdy realizowanego online w formie e-learningu. Przede wszystkim uczyć się możesz w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu (pod warunkiem dostępu do internetu). Sam narzucasz sobie harmonogram i tempo szkolenia. Dostęp do narzędzi szkoleniowych masz zawsze pod ręką – w swoim smartfonie. Aby rozpocząć kurs nie musisz czekać na zebranie kompletnej grupy szkoleniowej w OSK. W wykładach możesz uczestniczyć zdalnie, bez potrzeby dojazdu na stacjonarne zajęcia w szkole jazdy – w ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze.

Jedyną wadą tej formy szkolenia w porównaniu z kursem tradycyjnym we WrocDrive jest to, że w naszej szkole jazdy wykłady stacjonarne przeprowadzamy w oparciu o autorskie, innowacyjne materiały edukacyjne – nagrania wrocławskich skrzyżowań wykonane z lotu ptaka za pomocą drona. Więcej o kursie stacjonarnym na prawo jazdy kategorii B we WrocDrive przeczytasz tutaj.

Podsumowanie

Jak widzisz, prawo jazdy kurs online w formie e-learningu to nowoczesny i bardzo efektywny sposób na realizację części teoretycznej kursu na prawo jazdy. Nauka w tej formie to bardzo wygodny sposób na zdobywanie wiedzy w zakresie przepisów Kodeksu Drogowego z wykorzystaniem kompletnego zestawie narzędzi edukacyjnych znajdujących się na platformie edukacyjnej IMAGE Prawo Jazdy. Samodzielne przyswajanie przepisów kodeksu drogowego zdalnie przez internet ma wiele zalet, z których większość wymieniliśmy w paragrafie powyżej.

Jeśli jednak wciąż wolisz tradycyjną formę nauki, t.j. na sali wykładowej, w grupie kursantów i z bezpośrednim dostępem do wykładowcy na żywo, to we WrocDrive jak najbardziej masz taką możliwość. Każdego, kto preferuje tradycyjną formę nauki – z bezpośrednim kontaktem z drugim człowiekiem – zapraszamy do skorzystania z oferty kursu stacjonarnego w Szkole Jazdy WrocDrive. Tym bardziej, że jako jedyni we Wrocławiu prowadzimy wykłady w oparciu o autorskie nagrania wrocławskich skrzyżowań sfilmowane w HD za pomocą drona z lotu ptaka.

Tak czy siak, we WrocDrive jak zawsze dostosowujemy się do Twoich potrzeb i dajemy Ci wolny wybór. Do zobaczenia na wybranym – e-learningowym, bądź stacjonarnym – kursie prawa jazdy ;)!